Kalorynka

Logowanie

Help Rejestracja

Reset hasła

Wskaźnik BMI

Wskaźnik BMI to parametr oceny stanu odżywiania charakteryzujący masę ciała w stosunku do wzrostu, którego wynik koresponduje z wieloma wskaźnikami stanu zdrowia.

Wskaźnik daje informację jedynie o ogólnym stosunku masy ciała do wzrostu przez co sygnalizuje stopień zagrożenia chorobami związanymi z nadmierną masą ciała.

Wskaźnik ten stosuje się w odniesieniu do osób w wieku 18-60 lat, z wyłączeniem kobiet w ciąży. Wskaźnik nie daje informacji o składzie ciała, dlatego w przypadku sportowców, którzy często charakteryzują się wysokim BMI wynik ten nie świadczy o zwiększonym narażeniem na choroby.

Instrukcja

We wskazanych miejscach wpisz swój wiek, aktualną masę ciała (kg) oraz wzrost (m), zaznacz płeć, a następnie kliknij "oblicz".

Sprawdź swój wskaźnik BMI

Płeć

Twój wynik

29,6

  • Niedowaga 20
  • Stan idealny 25
  • Nadwaga 30
  • Otyłość

Obliczona wartość BMI wskazuje, że masz niedowagę. Może ona osłabić Twoj system odpornościowy i nasilić ryzyko osteoporozy oraz innych schorzeń. Skonsultuj się ze Swoim lekarzem, aby ustalić co możesz zrobić, aby osiągnąć zdrową masę ciała.

Twój wskażnik masy ciała jest w normie. Pamiętaj, że utrzymanie zdrowej masy ciała jest warte wysiłku. Stosuj odpowiednią dietę i bądź aktywny fizycznie, aby ją zachować.

Nie znajdujesz się w zdrowym dla Twojego wzrostu przedziale wagowym. Rozważ benefity zredukowania Swojej masy ciała, a pomoże Ci to uniknąć poważnych chorób, doda energii oraz zwiększy Twoje poczucie własnej wartości.

Występuje u Ciebie otyłość. Powinieneś postarać się zredukować Swoją masę ciała. Nawet mała utrata może znacząco obniżyć ryzyko chronicznych chorób. Skontaktuj się z lekarzem, aby zapobiec niekorzystnym skutkom zdrowotnym.